W odpowiedzi na zapotrzebowanie mikroprzedsiębiorców, Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła serię spotkań internetowych pod hasłem „Środy z KSeF”. Spotkania te, odbywające się każdego tygodnia od połowy listopada, mają na celu przedstawienie kluczowych informacji o Krajowym Systemie e-Faktur. Jest to pierwszy etap serii informacyjnych webinariów skierowanych do przedsiębiorców.

Od nowego roku, podatnicy mają możliwość korzystania z KSeF na zasadach dobrowolnych, co stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z systemem przed jego obowiązkowym wprowadzeniem w lipcu 2024 roku. Wówczas to, wszyscy aktywni podatnicy VAT będą zobligowani do wystawiania e-faktur wyłącznie za pośrednictwem KSeF. Małe i średnie przedsiębiorstwa zwolnione z VAT będą musiały dostosować się do nowych zasad od początku 2025 roku.

Bezpłatne spotkania online, prowadzone przez Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, są otwarte dla mikroprzedsiębiorców oraz ich przedstawicieli i wszystkich zainteresowanych. Podczas tych sesji uczestnicy mogą dowiedzieć się więcej o nowych zasadach fakturowania w Polsce, sposobach uwierzytelniania w KSeF, różnicach między fakturą elektroniczną a e-Fakturą, a także o dostępnych narzędziach KSeF i miejscach, gdzie można znaleźć dodatkowe informacje i wsparcie.

Na najbliższe, a zarazem ostatnie w tym roku spotkanie, zapraszamy już w najbliższą środę. Udział w webinarium jest wolny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby wziąć udział, wystarczy kliknąć w przesłany link do platformy MS Teams.

Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach, które są doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat nowego systemu fakturowania. Szczegółowe informacje o KSeF można znaleźć na oficjalnej stronie podatki.gov.pl.

Źródło: https://www.slaskie.kas.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024